شرایط تاسیس کانون آگهی و تبلیغات

به‌منظور اجرای تبلیغات، عرضه خدمات و برقراری ارتباط با مخاطبان در فضای کسب و کارها به  عملکردی موثر و هوشمندانه نیاز است. کانون آگهی و تبلیغات  با در برداشتن نیروی انسانی متبحر و تجهیزات کاربردی در تمامی این امور مشاوره و برنامه ارائه می‌دهد.

بر طبق قوانین موجود، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند درخواست خود را به وزارت ارشاد ملی ارائه نمایند تا درخواست‌ها با توجه به آیین‌نامه تاسیس و نظارت بر کانون‌های آگهی و تبلیغاتی بررسی شود.

لازم است تا در زمان ارائه درخواست از سوی افراد حقیقی و حقوقی، شخصی به‌عنوان موسس معرفی گردد که می‌بایست شرایط زیر را داشته باشد:

  1. تابعیت ایران
  2. اهلیت قانونی
  3. نداشتن سو شهرت و سابقه موثر کیفری

و یک مدیرمسئول نیز معرفی شود که برطبق قوانین آیین‌نامه، شخص معرفی شده باید دارای شرایط ذیل باشد:

  1. نداشتن سوء پیشینه کیفری
  2. داشتن تابعیت ایرانی
  3. اهلیت قانونی
  4. عدم اشتغال در ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی نظیر: شهرداری، وزارت‌خانه‌ها و…
  5. داشتن مدارک تحصیلی و تجربه کاری همسو با عرصه تبلیغات( برخورداری از مدرک دیپلم به‌همراه 5سال تجربه کاری در حوزه تبلیغاتی که مورد تائید سازمان تبلیغات باشد یا داشتن مدرک کارشناسی در حوزه‌های مختلفی همچون: بازرگانی، علوم اجتماعی، تبلیغات و…)

موارد قابل توجه به‌منظور تاسیس کانون آگهی و تبلیغات

  • پس‌از ارائه درخواست تاسیس کانون آگهی و تبلیغات و یا اخذ نمایندگی یا شعب از سوی متقاضی، کمیته سازمان‌های تبلیغات شرایط درخواست را با در نظرگرفتن لزوم آغاز فعالیت در حوزه انتخابی بررسی می‌نماید و در صورت فراهم بودن امکانات و ضرورت امر اجازه فعالیت صادر خواهدشد.
  • بر طبق ماده 8 آیین‌نامه، موسس کانون آگهی و تبلیغات موظف است تا پیش‌از انجام تغییرات مهم مثل: تغییر در محل، تعویض مدیران، واگذاری کانون و … وزارت ارشاد ملی را در جریان رویدادهای تازه قرار دهد.

موضوع فعالیت یک کانون آگهی و تبلیغات می تواند یکی از عناوین ذیل باشد:

در صورت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی‌تر می‌توانید با شماره تلفن 88906729-021 تماس حاصل نمایید و  از دانش و تجربیات کارشناسان مجموعه مشاورین اندیشه آسیا بهره‌مند شوید.